kamień Gua Sha do masażu twarzy

Gdzie najlepiej kupować kamień Gua Sha do masażu twarzy również jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie wykorzystywane głównie w technologiach masażu i pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” pochodzi z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W powiązaniu znaczy to dokładnie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, stosowana do masażu twarzy, jest zwykle zbudowana z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co daje, iż są doskonałe do stosowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma oryginalne kształty, jakie są dostosowane do różnych obszarów twarzy i przeważnie mają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić wrażliwej skóry. Kamień Gua Sha wykonywany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy elastyczności i stanu skóry. Dodatkowo, wielu ludzi twierdzi, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada właściwości relaksujące i potrafi posłużyć w redukcji strachu i napięcia. Kamień Gua Sha jest przeważnie zwany również „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 jego dobre zastosowanie jest ważne dla uzyskania wymarzonych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak prawidłowo użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść twarz: Na wstępie powinno się dobrze oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu albo innego dobrego preparatu czyszczącego.

Usunięcie wszelkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwala na efektywniejsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Wówczas na oczyszczoną skórę twarzy powinno się nałożyć serum albo inny ulubiony środek do pielęgnacji cery. Preparat ten da właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i pozwoli jej lepsze poruszanie się po skórze.
3. Dobierz dobry kamień Gua Sha do masażu twarzy: Dobierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, jaki preferujesz masować. Duże kamienie potrafią być wykorzystywane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując lekkie pociągnięcia wzdłuż konturów twarzy i szyi. Unikaj zbyt silnego nacisku, żeby uniknąć podrażnieniom skóry. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez pewną liczbę powtórzeń albo poprzez wyznaczony okres, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po zakończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dokładnie oczyszczana wodą, następnie osusz ją i przechowuj w chłodnym pomieszczeniu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i ulepszeniu jędrności i stanu skóry.