stoły do bobatha

Który wybrać stoły do bobatha, aby rehabilitacja dzieci była robiona komfortowo i intensywnie.

Na samym początku powinno się stwierdzić czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Używana jest ona głównie u małych dzieci, natomiast może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów oraz poprawę napięcia mięśniowego. Dlatego tak ważne jest aby wyszukać wygodny stół do bobath, który będzie spełniał wyznaczone przez nas kryteria.

Stoły do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak obecnie wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza kuracja będzie opierać się na niemowlakach winniśmy zamówić stół do bobath szczególnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim pracować. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z dziećmi. Stół bobath posiada zwyczajowo antypoślizgowe nóżki, które dają fizjoterapeucie stabilność podczas zabiegów. Tego typu stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, stabilne ramy, jakie są zwykle lakierowane proszkowo. Jeśli idzie o materiał potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może mieć kolor, taki który będzie pasował do naszego lokalu. Jest to dość znaczący element naszego designu. Materiał musi mieć certyfikat UE.

Tapicerka według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są grubsze, a komfort chorego jest o wiele większy przy rehabilitacji. Cechują się one przeważnie świetną powłoką przeciwgrzybiczą, a wszelkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego rodzaju materiału usuwane. Stół do bobatha możemy nabyć w jakiejkolwiek konfiguracji, jednak tutaj na 100% istotna będzie cena. Im lepsze wyposażenie tymże właśnie opłata będzie wyższa.

Możemy również zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, który na 100% będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, zapewni nam podnoszenie chorego w czasie trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele znakomitszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która umożliwia utrzymanie i potrafimy ją dobrać w kilku odcieniach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w kilku wersjach do wyboru od tradycyjnego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest niezastąpiona przy średnim gabinecie i różnych formach masażu rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być trudne, a złożenie go i ustawienie w dobrej pozycji, jest rzeczywiście ogromnym atutem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zamienić wielkość leżanki
  • dobrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • nabyć pilota nożnego lub ręcznego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha powinien mieć regulacje wysokości. nabyć w supermarketach elektronicznych w których jest zapewne najbogatszy ich wybór. Wybierając dobry dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z myślami w internecie jak także z opiniami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeśli mamy wątpliwości powinno się zadzwonić do sklepu lub do niego pójść, aby zapytać się o detale.