stół rehabilitacyjny

Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, aby idealnie się nam na nich działało.

Stoły do rehabilitacji to podstawowe wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie realizować zabiegi. Lecz jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak by spełniły nasze oczekiwania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy używać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji potrafimy użyć do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki. Powinno się przemyśleć jaka grupa osób w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 dla dzieci inne dla pań starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji przeznaczone są do klinik, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one stabilną i wielką konstrukcję, oraz rozmaite dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na liczbę elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ustawienia daje bowiem nam szerszy komfort oraz wygodę pracy oraz rozwija możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, które posiadają np 3 części regulowane umożliwiają nam lepsze ułożenie pacjenta, oraz wielki komfort w czasie pracy. Do terapii manualnej świetnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które posiadają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo komfortowe oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają również dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które zwiększają komfort chorego, lecz również wycięcie na buzię w zagłówku. Jeżeli masaż jest prowadzony na kręgosłup położenie pacjenta jest szczególnie istotne. Budowa stołu jest też niezmiernie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją przeważnie wzmocnioną. Jeżeli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przenieść. Kółka możemy blokować na czas zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa wskazuje potrafimy je transportować i masaż zrobić w mieszkaniu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich podstawową cechą jest niska waga, aby łatwo się go transportowało. Są one zbudowane ze stabilnego antybakteryjnego materiału oraz łatwo się je składa. Większość z nich ma dodatkowe pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być też stabilne w czasie masażu, dlatego przed nabyciem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest rzeczywiście spory.

Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w atrakcyjnych cenach, jednak im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety wartość będzie większa. Jednak wyselekcjonowanie dobrego modelu powinien być oparty o głęboką analizę wszelkich dostępnych modeli i kupiony rozsądnie przez fizjoterapeutę.

Możesz również polubić…