trenażery medyczne

Trenażer do ćwiczeń oddechowych jak wyselekcjonować najatrakcyjniejszy dla nas?

Masz częste infekcje, chorowałeś na Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Niezbędny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspomaga w przywróceniu lub utrzymaniu dobrej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest przeznaczony głównie sportowcom. Oczywiście nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano przeprowadzać na nich indywidualne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla kobiet długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np dziennikarze;
  • chorzy po przebytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go stosować:

  • kobiety w czasie choroby oddechowej;
  • kobiety z uszkodzonym bębenkiem lub w czasie choroby ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy typy.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak i automatyczny. Jak rozumiemy manualny jest o dużo tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one bardzo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma również 3 różne kulki w trzech barwach, które podkreślają przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W czasie wydechu nie mamy żadnego oporu.

Aczkolwiek w czasie wdechu powinniśmy unieść kulki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje ruchu powietrza. Jednak wszystko tu uzależniony jest o rodzaju który zostanie przez nas dopasowany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w użytkowaniu. Jego zasadniczą zaletą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest mały i zakończony ustnikiem. Funkcjonuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach możemy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu. W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były wyjątkowo aktywne. Pamiętajmy jednak, że chociażby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy spośród nas zna jak je dobrze ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Polecane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla kobiet rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeśli potrzebujemy zmienić swoją wydolność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być kupiony w specjalnym sklepie. Na 100% musi być automatyczny a my jako zawodnicy winni być pod ochroną specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w supermarketach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak również wielkością, jaka może okazać się istotna przy jego wyborze. Ważne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne wymagania. Nie zawsze korzystnie jest kupić wybrany model, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.

Możesz również polubić…