stół rehabilitacyjny

Jak wyposażyć gabinet do masażu w korzystnej cenie nabywając stół rehabilitacyjny

Polski stół do rehabilitacji to główne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego być. Pacjent pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie ekskluzywny zatem tak niesamowicie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być wybrany nie tylko pod kątem pacjenta, lecz również aby był wygodny dla rehabilitanta, bo przecież on jest działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku dostępnych jest sporo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najbardziej rozwiniętym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej kupowany przez masażystów do pracy. Ze względu na stosowanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj duża, gdyż jak wiemy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi szybko się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma dodatkowe akcesorium do łatwego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla pacjenta
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona szczególni ważna jeżeli chodzi o pracę i prowadzone zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość rehabilitacji oraz pozwala na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa wskazuje będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć też regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie wymaga zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dość wygodna w użyciu. Czy ilość części jakie posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy masażach?

Oczywiście, że tak. Ale to fizjoterapeuta powinien dokładnie sprecyzować zakres masaży realizowanych w gabinecie i do tego dostosować odpowiedni stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być stabilny oraz łatwy w prowadzeniu. Są one zupełnie duże dlatego wyposażone zostały w koła, które ułatwiają jego przemieszczanie. Oczywiście na moment zabiegu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie ruszał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą znakomite dla dzieci, natomiast dla doświadczonych są one za małe i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm natomiast dla kobiet starych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć około 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie dużo większy. Poszukując idealny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, ale przede wszystkim na komfort pracy fizjoterapeuty i pacjenta.

Możesz również polubić…