stół rehabilitacyjny

Jak wybrać stół do rehabilitacji aby komfortowo się na nim wykonywało prace?

Aby wyszukać właściwe stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Musi się się na nim działać dobrze rehabilitantowi jednak jednocześnie chory winien czuć się komfortowo. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Jednak jego nabycie nie jest proste. Należy wziąć pod uwagę dużo parametrów jak funkcja, regulację i jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka naszego gabinetu, a nawet kliniki, dlatego warto wybrać model, jaki będzie się dobrze prezentował. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny musi mieć sporo udogodnień, by prosto można było go spakować i przetransportować. Powinien mieć pokrowiec, żeby nie pobrudził się nam w momencie transportu. Dużą korzyścią będzie jego waga im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, jacy prowadzą masaże w domach klientów i często muszą go transportować. Cena takiego stołu jest również mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w czasie masażu. Stół do rehabilitacji powinien dysponować odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich położenia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie pacjenta pozwoli bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała oraz przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być także pokryty takim materiałem, by można było go lekko czyścić. Jeśli stół do masażu jest stosowany w klinice, a my jako pracodawce chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego lokum toż niewątpliwie są one w wielu odcieniach.

Miejmy na uwadze jednak, by wybrać kolor i obicie, które jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w dobrym kolorze, aby komponowały się idealnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest również wysokość stołu, jaka powinna być regulowana, nie tylko dla chorego lecz przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość oraz obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sprawa wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezastąpiony w czasie pracy rehabilitanta, dlatego warto poświęcić nieco czasu, by dobrać najdogodniejszy dla nas.


Możesz również polubić…